BilimMeraklıları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BilimMeraklıları

Bu forumda Bilimle ilgiil bildiğimiz bilgileri paylaşacağız yaptığımız deneylere bakacağız hem birkaç oklulun öğrencileri ödevlerini yazar böylece ödev için telfon telefon arama devri biter:)

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

google yazarken dikkat edin

2 posters
YazarMesaj
Mehmet
Admin

google yazarken dikkat edin Empty
MesajKonu: google yazarken dikkat edin   google yazarken dikkat edin Icon_minitimeC.tesi Ağus. 29, 2009 5:06 pm

Dünyanın en çok tıklanan siteleri arasında yer alan Google'ın adresini yanlış yazmak başınızı ağrıtabilir.

F-Prot ve F-Secure güvenlik firmaları tarafından yayınlanan duyuruda, "Googkle.com" adresi kullanıcılar için ciddi bir tehdit oluşturuyor. k ve l harflerinin yan yana olmasından dolayı kullanıcılar kolaylıkla "googkle" yazabiliyor ve bunun sonucunda da sistemlerine tehlikeli bir truva atı bulaşıyor.

Güvenlik firmaları, kullanıcıları kesinlikle "googkle.com" sitesine girmemelerini konusunda uyarıyor.

buna bir cevap:
Bende girdim, nedenini sorgulamayınız 5dk sonra format atacağım
Neyse, vallahi bu sitede öyle birşey olduğunu ben pek sanmıyorum. Neden derseniz, eğer bu sitenin Truva Atını (trojen) içerdiği kesinse bunu gerek Norton gerek Kaspersky Lab firmaları güncellemeye alır. Benim ant-vir yazılımıda gayet güncel. İkincisi ise sitenin tasarımına, yapısına baktım virüslü, trojenli sitelerden farklı bir üslupta...
Ama şu olabilir, site reklam amaçlı bir site tıklanma sayısını arttırmak için böyle bir yola başvurmuştur.
Vallahi ister kaspersky firması söylesin isterse bir başkası, şu siteye girmeyin demekle benim girmemi engelleyemez kimse...
Çünkü program kullanmadan bile tehlike bulaşmasını engelleyebilir ileri düzey bir kullanıcı Ben ileriyim demiyorum yanlış anlaşılmasın...
http://bilimmeraklilari.yetkinforum.com
rasid
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: google yazarken dikkat edin   google yazarken dikkat edin Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 1:49 pm

çok iyi hatırlıyorum bi sitede yayınlanmıştı ve yüzlerce kişi sırf meraktan bu siteye girmişti, yapılan yorumlar da çok ilginçti Very Happy
Mehmet
Admin

MesajKonu: Geri: google yazarken dikkat edin   google yazarken dikkat edin Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 1:57 pm

Biliyorum bunu görünce çoğu kişi giriyor bazı kişiler bu sitenin reklamını yapmak için bu haberin yazılıp yaydırıldığını söylüyordu.
http://bilimmeraklilari.yetkinforum.com

google yazarken dikkat edin
1 sayfadaki 1 sayfası